5/5 - (8 امتیاز)

تعمیرات مبل دریاچه

تعمیرات مبل دریاچه در زمینه تعمیر، رویه‌کوبی و ترمیم مبلمان فرسوده فعالیت می‌کند. تعمیر مبل فرآیندی است که در آن مبلمان فرسوده و آسیب‌دیده را تعمیر و ترمیم می‌کنند. به این ترتیب معایب مبلمان رفع می‌شود و آن را قابل استفاده می‌کنند.

افراد باید بر اساس نوع مبلمان، جنس آن و میزان آسیب‌دیدگی اقدام به تعمیر آن کنند. برخی آسیب‌دیدگی‌ها در منزل برطرف می‌شوند اما غالبا ترجیح می‌دهند آن‌ها را به کارگاه منتقل نمایند و در آنجا تعمیرات را انجام دهند. به طور کلی تعمیرات مبلمان را نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی به شمار می‌آورند.

مشاوره تخصصی 02144356720 02144356721

چه زمانی باید مبلمان را تعمیر کنیم؟

اغلب کارگاه‌های تعمیرات مبل از جمله تعمیرات مبل دریاچه قادر هستند هر نوع مبلمانی را تعمیر و ترمیم کنند. برخی افراد فرسودگی مبلمان را به معنای پایان عمر آن به حساب می‌آورند. اما لازم به ذکر است که با توجه به افزایش قیمت‌ها، غالبا هزینه تعمیرات مبل بسیار به‌صرفه‌تر از خرید مبلمان جدید است.

مبلمان نیز مانند سایر لوازم منزل پس از مدتی کهنه و فرسوده می‌شوند و کیفیت خود را از دست می‌دهند. میزان فرسودگی و آسیب‌دیدگی مبلمان به مرغوبیت جنس آن، قیمت خریداری شده و مکانی که مبلمان در آن نگهداری شده است، بستگی دارد.

 

در تعمیر یا تعویض مبلمان یک نکته بسیار مهم وجود دارد. نوع کیفیت کلاف مبل تعیین‌کننده مرغوبیت و کیفیت مبلمان است. به این ترتیب در صورتی که کلاف مبلمان از کیفیت بالایی برخوردار باشد، ارزش تعمیر دارد. در غیر اینصورت مبلمان مدتی پس از تعمیر مجددا آسیب می‌‌شود و هزینه انجام شده به هدر می‌رود.

رویه کوبی مبلمان چیست؟

یکی از خدماتی که غالبا توسط تعمیرات مبل دریاچه ارائه می‌شود، رویه‌کوبی مبلمان است. رویه‌کوبی موجب می‌شود کلاف یا اسکلت مبلمان آماده شود و روانه بازار گردد. به این ترتیب رویه‌کوبی را می‌توان شامل چند بخش دانست.

  • اسفنج کاری و چسباندن فوم و محتویات داخل مبل، اولین مرحله از رویه‌کوبی است.
  • در مرحله بعد کارهای مربوط به دوختن انواع بخش‌های مبلمان از جمله تشک‌، دسته‌ و پشتی انجام می‌شود.
  • رویه‌کوبی را در این مرحله که زیرسازی کار آماده شده، انجام می‌دهند. به این صورت که پارچه را با دقت و مهارت زیادی روی کار می‌کشند و آن را به اسکلت یا کلاف مبل وصل می‌کنند.
  • مرحله نهایی رویه‌کوبی شامل وصل کردن تزیینات، گل میخ و غیره به مبلمان است که کاری حساس است و نیاز به دقت دارد.

قیمت تعمیرات مبل دریاچه

تماس

انتخاب پارچه

به منظور ترمیم و تعمیرات در مبل دریاچه، لازم است مشتری پارچه ای را با رنگ و طرح دلخواه خود انتخاب نماید تا آن را روی مبل‌ها استفاده کنند. برای انتخاب پارچه باید ابتدا به جنس پارچه توجه کرد. به دلیل اینکه جنس پارچه در افزایش یا کاهش عمر مبلمان تاثیر زیادی دارد.

سپس باید متراژ مورد نظر را اعلام کرد. البته این کار باید توسط افراد متخصص در زمینه مبلمان انجام شود. به همین منظور باید از مبلمان بازدید کنند یا عکس آن را مشاهده نمایند و متراژ پارچه را اعلام کنند. برای قیمت پارچه مبلمان نیز دو عامل جنس و متراژ بسیار تعیین‌کننده هستند.

تعمیر شکستگی مبلمان

برخی مبلمان در جریان جابجایی یا ضربه، دچار شکستگی می‌شوند. شکستگی در پایه‌ها و دسته‌های مبل را می‌توان از رایج‌ترین آسیب‌های مبلمان به شمار آورد. پس از اینکه قسمتی از مبلمان دچار شکستگی شد، باید فورا آن را برای تعمیر مبل به کارگاه منتقل کرد تا شکستگی گسترش پیدا نکند.

افرادی که به عنوان تعمیرکار مبلمان را تعمیر و ترمیم می‌کنند، ابتدا به بررسی محل و نوع شکستگی می‌پردازند. سپس شکستگی قسمت‌های آسیب‌دیده را برطرف کرده و پس از آن اقدام به رنگ‌کاری می‌کنند.

رنگ‌کاری مبلمان

یکی از مواردی که در تعمیرات مبل دریاچه موردتوجه قرار می‌گیرد، رنگ‌کاری است. مبلمانی که فرسوده شده باشند، قطعا روی چوب آن جای ضربه، خراشیدگی یا رنگ رفتگی وجود دارد. این موارد باعث می‌شوند مبلمان زیبایی ظاهری خود را از دست بدهد و کهنه به نظر برسد.

تعمیرکاران مبل در این مواقع اقدام به رنگ‌کاری چوب مبلمان می‌کنند. به این ترتیب تمام قسمت‌های خراشیدگی یا رنگ رفتگی مجددا ظاهری نو و زیبا پیدا می‌کنند.

هزینه تعمیرات

تعمیرات مبل دریاچه به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین کارگاه‌های تعمیر مبلمان توسط مبل رسولی فعالیت می‌کند. هزینه تعمیر مبل در این کارگاه ثابت نیست و بر اساس نوع کار تعیین می‌شود. به این ترتیب در صورت آسیب‌دیدگی کلاف، شکستگی قسمتی از مبلمان و خراشیدگی چوب آن، قیمت‌ها کمی بالا می‌رود.

همچنین نوع پارچه انتخابی و متراژ آن نیز از مواردی هستند که بر قیمت تعمیر مبل تاثیر می‌گذارند. اما به‌طورکلی هزینه‌ تعمیر مبل، تقریبا 35 تا 50 درصد هزینه‌ خرید مبلمان جدید است.

محدوده فعالیت تعمیرات مبل رسولی در کلیه مناطق تهران از جمله شهرک گلستان ، دهکده المپیک ، جنت آباد ، فردوس و …

قیمت تعمیرات مبل در دریاچه

جمع‌بندی

تعمیرات مبل دریاچه در زمینه تعمیر، ترمیم و رویه‌کوبی مبلمان کهنه و فرسوده فعالیت می‌کند. در این کارگاه با کمک گرفتن از متخصصان حرفه‌ای در زمینه تعمیرات و رویه‌کوبی با قیمت‌های مناسب و به‌صرفه، هرگونه مشکلات مبلمان را برطرف می‌کنند.

1 دیدگاه برای “تعمیرات مبل در دریاچه(چیتگر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *